Kojenie je intímna záležitosť

Kojenie nepatrí na verejnosť či do spoločnosti.

Kojenie je intímna záležitosť medzi matkou a dieťaťom.

Keď matka kojí svoje dieťa, mala by  odísť do inej miestnosti alebo sa otočiť  chrbtom, aby nikoho nepohoršila.

A teraz vážne.
Kojenie je príjem materského mlieka z prsníka matky dieťaťom. Kojenie na verejnosti je rovnaké ako kŕmiť dieťa z fľašky!

Je to strava. Taká istá strava ako to, čo si mal dnes na obed ty alebo ja. Nikto z nás sa netváril pohoršene, keď si jedol. Nemusel si sa otáčať ani sa najesť v inej miestnosti, v ktorej nie sú ľudia.

Prečo by malo byť kojenie intímna záležitosť?
Prsník je len časťou tela. Každá kultúra vníma nahotu inak. Prírodné kmene s nahotou problém nemajú, moslimské ženy sa naopak zahaľujú celé. Čo je teda intímne a čo nie je? Kto určil, že odhalený krk nevadí, odhalený chrbát a brucho tiež, ale prsia či genitálie sú tabu?

Umelo sme vytvorili spoločnosť, ktorá sa ide zblázniť z prsníkov, zadkov, vagín či penisov. Zakázali sme ich, stabuizovali, vytvorili sme pornografický priemysel, ktorý má akože nahradiť alebo naplniť našu sexuálnu fantáziu, uchyľujeme sa k pornu, striptízu, prostitúcii, aby sme zvyšovali naše vzrušenie a ukojili naše chute. Potajomky masturbujeme, podvádzame či predstierame. Máme povrchné vzťahy, ale hlavne, že sme vyspelí natoľko, že nahotu považujeme za niečo pohoršujúce a nevhodné. Spravili sme z posvätnej sexuality niečo tak neúctivé a dehonestujúce. Pritom bez toho, aby naši rodičia mali sex, by tu nikto z nás nebol!

Prečo vám vadí odhalený prsník matky, ktorá kojí svoje dieťa? Čo vám na sexualite a nahote prekáža? Myslíte si a ste tak naivní, že nahota a sexualita je to, čo spôsobuje rôzne sexuálne úchylky a zneužívanie? Sexualita nie je pohoršujúca, ale jej postoj k nej! Úryvok z knihy Hovory s Bohom od Neala Donalda Walsha, ktorý hovorí za všetko. :

Sexuálny zážitok môže byť tým najsilnejším, najvzrušujúcejším, najradostnejším, najposilňujúcejším a najintímnejším fyzickým zážitkom. Celý život sa snažíme presvedčiť sami seba, že nie sme dosť dobrí, dosť dokonalí, dosť hodní niečo/niekoho mať.

Neničte nevinnosť, rozkoš a čistotu sexuality jej zneužívaním. Neužívajte sexualitu za účelom získania moci, uspokojenia ega a dosiahnutia akýchkoľvek iných cieľov, ktoré nemajú nič spoločné s najčistejšou radosťou, extázou a láskou. Nekonajte nič, čo zasahuje do slobody druhého.

Buďte príčinou svojho života. Potlačujete sexualitu rovnako ako potlačujete život. Zneuctievate sexualitu rovnako ako zneuctievate život. Morálne zásady, náboženské obmedzenia, spoločenské tabu a konvencie vám prakticky znemožňujú, aby ste oslavovali svoju existenciu.

K sexualite pristupujte bez hanby, pocitu viny a strachu. Lebo hanba nie je cnosť a pocit viny nie je dobrota, strach nie je česť, chcenie nie je vášeň, neviazanosť nie je sloboda, agresivita nie je dychtivosť, ovládanie nemá nič spoločné s láskou.

V osvietených spoločnostiach nie sú deti nikdy napomínané a napravované, keď začnú nachádzať rozkoš vo svojej prirodzenosti. Sexualita ich rodičov pred nimi nie je úzkostlivo skrývaná. Nahé telo je považované za niečo prirodzené. Nahí sa rodíte.

S deťmi o sexualite hovorte: ukážte im ako majú oslavovať vlastnú sexualitu. Pestujte v nich úctu k vlastnému telu. V spoločnostiach, kde sa o sexualite hovorí otvorene, nie sú prakticky žiadne sexuálne zločiny a žiadne nechcené pôrody. Vo vysoko vyvinutých spoločnostiach, kde je narodenie dieťaťa požehnaním, je o všetky matky a o všetky deti dobre postarané.

A preto kojte detí vždy a všade. Kojenie na verejnosti je prirodzené tak ako je prirodzené dieťa kŕmiť iným spôsobom! Nerobte z kojenia perverznú úchylku len preto, že vy máte problém so sexualitou.

Fotka © Ivette Ivens

 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.