Úsmev je našou esenciou

Kedy ste sa naposledy zasmiali úprimne od srdca? Zabudli na okolný svet a len vnímali pocit radosti? S Adamkom som túto čistú radosť zažila pred pár dňami. Hrali sme sa so škrupinkami od orieškov. Veľmi sa mu páčilo ako som ich hádzala. Každým vyhodením sa nádherne smial. Úprimne a od srdiečka. V jeho smiechu bola číra detská radosť a táto chvíľa patrila iba nám.

Koľkokrát počas dňa sa zasmeje úrpimne od srdca? Smeje sa tak, že zabúdame na starosti a okolitý svet? Chceme, aby táto chvíľa trvala najdlhšie alebo sa znovu opakovala? Ja si prosím čo najviac týchto chvíľ. Chcem sa radovať úprimne. Chcem cítiť ako mnou prúdi život. Chcem precítiť svoje šťastie. 

Ste šťastní?

Veľmi rada som sa pýtala túto otázku. Bola som zvedavá na odpovede, ktoré mi ľudia dajú. Mnohých táto otázka prekvapila, zaskočila. Skôr mi vedeli vymenovať čo všetko ich trápi v živote, ako povedať či sú šťastní. Je to prekvapivé ako sme sústredení na naše problémy, ťažkosti alebo sťažnosti. Stále niečo hľadáme, no veľakrát nevieme čo.

Adamko mi je v tomto veľkým učiteľom. Milujem sledovať ako objavuje svet. Ako ho nasáva, dotýka sa ho alebo pozoruje. Je prítomný. Nemyslí na minulosť alebo na budúcnosť. Hrá sa tu a teraz. Všetko je preňho nové, nepoznané, fascinujúce.

Ráno sa budí s úsmevom na tvári a s úžasnou chuťou do života. Koľkokrát je ochotný vzdať sa spánku, aby mu niečo neušlo 😀 Koľkokrát ja hľadám 5 minút, aby som si vydýchla 😀 Od čoho si chcem vydýchnuť? Keď si uvedomujem čo práve robím, som prítomná, tak cítim s akou ľahkosťou mi plynie deň. Ako v mojom dni prúdi život. 

Mám však tendenciu zapnúť autopilota, ráno sa vyteperiť z postele s mrmlaním: „Ach, znova ďalší deň. Chcem iba spať a nič nerobiť..“ Veru „príjemný“ začiatok dňa 😀 Usmiať sa na seba ráno do zrkadla? „Čo som normálna? Veď to je divné. Kto by to robil?“ Malý človiečik vedľa mňa to práve robí a s akou veľkou chuťou sa na seba díva. Dokázal by to robiť skoro celý deň a bol by to naplnený deň.

Usmejte sa 🙂

Úsmev nás nič nestojí. A pritom sa vytráca z ľudských tvári. Všimli ste si koľko ľudí okolo nás sa usmieva? Usmejete sa na pani za pokladňou, ktorá vám práve doblokovala váš nákup? Skôr sa na nich osopíme prečo im to tak dlho trvá, kým prídu k pokladni. Očakávame láskavosť, ochotu alebo úctu k nám. No sami týmito vlastnosťami neoplývame alebo ich neukazujeme okoliu. Stojí zato zamyslieť sa nad tým. Usmejme sa. Buďme malými zvedavými deťmi, pre ktoré je každý deň jedinečný.

Smejme sa, radujme sa, zastavme sa. Precíťme život. Zmiernime z našich nárokov na seba alebo iných. Dovoľme si smiať sa. Dovoľme si žiť. Choďme za tým, kde sme šťastní, kde sa úprimne radujeme. Kde cítime našu dušu, naše bytie. Každý úsmev je jedinečný a má obrovskú silu. Je nezameniteľnou esenciou nášho života.

 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.