Môj 5. týždeň tehotenstva

Bunky začali tú najväčšiu a najúžasnejšiu cestu stvorenia života preskupujúc energiu do hmotného tela. Vytvára sa základ pre budúce telo. A je to tak veľkolepý a magický proces! Cítim sa požehnaná tým, že vo mne vzniká nový život.

Dnes (21.3.) som začala slabo krvácať. Cítila som aj mierne bolesti v podbrušku ako bývajú pri menštruácii.

Stále krvácam (22.3.), silnejšie ako včera. Krv je červená ako keď sa človek poraní, nie ako pri menštruácii. Čítam si skúsenosti iných mamičiek s krvácaním. Väčšinou tam píšu, že to nie je dobré (a mohlo by ísť o vaginálne krvácanie, hematóm, zle uchytenú placentu, krvácanie z poškodenej cievky, potrat a vôbec nespomínajú takú možnosť ako prerastanie placenty do maternice, implantačné krvácanie sa popisuje ako slabé a ružovkasté) a treba vyhľadať lekára. V 5. týždni tehotenstva by lekár na ultrazvuku nezistil nič. Nevedel by odkiaľ je tá krv. Videl by len žĺtkový a gestačný vak, ale nevedel by, či je zárodok vitálny alebo avitálny. A tak by nasadil preventívne lieky na

  1. zastavenie krvácania, ktoré nevie odkiaľ je, či je dobré alebo „zlé“
  2. podporu pravdepodobného tehotenstva

Spravil by krvné testy na zistenie hodnoty hCG, ktorým by potvrdil alebo vylúčil tehotenstvo, ale stále by nevedel, či sa zárodok vyvíja dobre alebo nie. A objednal by ma na kontrolný ultrazvuk v 7.-8. týždni tehotenstva, kedy by sa mala objaviť srdcová činnosť plodu (ak došlo k oplodneniu v predpokladanom termíne a dieťa rastie ako má), podľa ktorej by tak lekár vedel určiť, že áno, plod je vitálny (živý), má srdcovú činnosť.

Rozhodla som sa, že na ultrazvuk nepôjdem. Chcem, aby tu naše dieťa chcelo byť, aby si to vybojovalo. Ak má zle uchytenú placentu, ako mu ja pomôžem tým, že zastavím krvácanie? Ak ide o začínajúci potrat, prečo by som ho mala umelo udržiavať pri živote, keď tu byť nechce / nemôže? Ak ide o hematóm, prečo by som mala zabrániť jeho odlúčeniu, aby som neohrozila uchytávajúcu sa placentu? Všetko riešiť cez lieky, aby dieťa nejako prežilo. Nechcela som byť na rizikovom. Silné bolesti som nemala a cítila som sa veľmi dobre, iba tá krv ma znepokojovala. Veľa som sa o tom rozprávala s mojou sestrou, ktorá študuje humánnu medicínu. Vravela mi o chlapčekovi, ktorý sa predčasne narodil matke závislej na pervitíne. Mal veľmi nízku pôrodnú hmotnosť a lekárom sa ho podarilo zachrániť. Narodil sa, lebo chcel žiť. Vybojoval si to aj napriek ťažkým podmienkam, ktoré mal. Oveľa ťažším. Preto zásah lekárov bol viac ako žiaduci!

Zistila som, že v našej rodine ženy krvácali počas tehotenstva. Dokonca krvácali prvé 3 mesiace, kedy ešte nevedeli, že sú tehotné (a potom ich poriadne prekvapilo, že sú už v 3. mesiaci tehotenstva :D).

K tomu všetkému sa pridal aj pocit, že som sa na naše dieťa nevedela nacítiť. Vedela som, že som sa nechala ovplyvniť tým, čo sa o krvácaní popísalo. Bála som sa a ešte ako! Znepokojoval ma každý ďalší deň krvácania. Zdalo sa mi to ako večnosť. Dni sa neuveriteľne vliekli. Premýšľala som o smrti a bola som odovzdať despacho za všetky narodené aj nenarodené deti. Obdivovala som Pachamamu ako to zvláda, ako sa dokáže prizerať na zrodenie a umieranie všetkých svojich deti. V ayahuasce som zažila zmeny vedomia, ktoré navždy zmenili môj pohľad na to, čo je! Nebudem to popisovať, pretože to sa slovami nedá zachytiť. Skúsenosť je slovami neprenosná!

Krvácala som 5 „nekonečných“ dní. Podporovala som naše dieťa a komunikovala som s ním. Ak chce odísť, nech pokojne odíde. A ak chce zostať, nech sa placentou uchytí tak pevne a dokonalo ako sa len dá. Samozrejme, som mu povedala aj moju preferenciu, aby tu bol, ale rešpektovala som jeho rozhodnutie, nech je akékoľvek. V našej spoločnosti si myslíme, že dieťa počas prenatálneho vývoja necíti ani nevníma. Aký hlúpy omyl. Prežíva život na svojej úrovni vedomia! Dokonca aj bunka v našom tele cíti a vníma a stará sa absolútne dokonalo o rovnovážny stav tela na svojej úrovni vedomia!

Som mama nášho prvého dieťaťa. S mužom sme spolu 10 rokov. Som vegetariánka. Milujem šamanizmus, spiritualitu a neuroplasticitu. Chceme cestovať, učiť sa a spoznávať svet.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *