Môj 11. týždeň tehotenstva

Mám vysoké teploty medzi 38 – 39 ° Celzia. Necítim, žeby som mala až také vysoké teploty. Kedysi, keď som predtým mala teploty okolo 38 až 39 °Celzia, tak som myslela, že umieram. Teraz okrem teploty nemám žiaden iný problém. Ale vystrašili ma moji rodičia a sestra. Vraj je vysoká teplota pre plod nebezpečná a dlhotrvajúca (v trvaní už od 2 a viac dní) obzvlášť. Žeby to bolo také definitívne a na 100 %? Vzala som si 3 tablety paralenu 500 v priebehu 2 dní. Zúfala, lebo cítim jedno, ale okolie mi hovorí druhé. Kde je tá hranica medzi zanedbávaním a preháňaním? Kde je tá hranica medzi tým, čo je skutočné a čo domnelé? Kde je tá hranica medzi tým, kedy sa všetko rieši preventívne, aby náhodou nedošlo k poškodeniu,, a kedy je všetko proste tak ako má byť? Telo v tehotenstve je tak nevedomé, že ani len netuší ako veľmi teplotou ohrozuje plod! Príroda to blbo zariadila a je tak hlúpa, že dovolila tehotnej žene, aby mala teplotu, ktorá je tak nebezpečná pre jej plod. Paralen všetko zachráni a vykúpi úbohu ženu a jej plod z tejto tragédie.

Neexistuje osoba, ktorá by mohla na 100 % potvrdiť, že je teplota vždy pre plod nebezpečná – je to len pravdepodobnosť! A pohár pretiekol. Predtým som vždy vedela, čo cítim, a bolo to vždy správne! Zrazu ako tehotná som poučovaná o tom, čo je nebezpečné aj keď to ako nebezpečné necítim. Áno, vysoká teplota môže byť teratogénna. Je to pre plod ako potná chýša (sauna), z ktorej sa nedá vyjsť ani sa nikde ochladiť. Ale nie každá zvýšená teplota je teratogénna a nie každý plod chce z tejto nútenej potnej chýše vyjsť, niektorý to môže zvládať extrémne dobre. Tak kde sa vzala tá drzosť, že to takto chceme škatulkovať? Kto robil tie výskumy, na akých ženách boli robené, aké skúsenosti majú zúčastnené ženy s potnou chýšou či saunovaním, ako zvládajú samotné teplo a zvýšenú teplotu, aké zvýšené teploty mali a čo všespásny paralen a jeho účinok na dieťa?

Strach, ty hybná (alebo skôr zhubná) sila, ktorá všetkým preniká. V dôsledku nevedomosti, či je moje dieťa v poriadku, či sa narodí zdravé, som podľahla a dovolila som, aby si riadil môj úsudok. Dokonca som si spravila domáci CRP test značky Veroval, aby sa vedelo, či ide o vírusovú alebo bakteriálnu infekciu. Výsledok bola mierna bakteriálna infekcia. No určite, keď to test tvrdí, tak to môžu byť len vírusy alebo len baktérie, nemôže byť zvýšená teplota predsa „len tak“. Viem presne z čoho pramenila moja zvýšená teplota. A viem tiež ako som sa cítila ja a moje dieťa. Dieťa sa narodí také, aké sa má narodiť! 

 

Som mama nášho prvého dieťaťa. S mužom sme spolu 10 rokov. Som vegetariánka. Milujem šamanizmus, spiritualitu a neuroplasticitu. Chceme cestovať, učiť sa a spoznávať svet.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *