Môj 12. týždeň tehotenstva

Počas kurzu Moderní kurandera som zistila, že svoje brucho až priveľmi uvoľňujem. A to nie je dobré, veď mi brušné svaly ochabnú a čo budem potom robiť s ochabnutými svalmi, keď dieťa bude vážiť cez 1 a viac kg? To nechám potom brucho klesnúť až ku kolenám? Nie, nie. Počas kurandery sme tancovali každý deň a aj ja som si dovolila tancovať v takom rozsahu v akom sa mi dalo. Neuveriteľne mi spevneli nohy aj brucho! A navyše nášmu dieťaťu sa pohyb extrémne páči. Nepýtajte sa ma ako to viem, proste to cítim. Tak som sa rozhodla, že sa budem veľa hýbať, tancovať a spevňovať svaly brucha a pŕs tak ako mi (nám) bude príjemne.

Tento týždeň pozorujem, že mi brucho povyrástlo a prsia sú tiež väčšie. Aj bradavky mi stmavli. Na tvári, hlavne na čele, mám vyrážky, o ktorých si začínam myslieť, že sú spôsobené tehotenskými hormónmi. Predtým sa mi vyrážky spravili vždy po zjedení čokolády a keďže tej som veľa nejedla, tak sa tento súvis dal ľahko vypozorovať. Teraz mi ale sladké nechutí. Nechutí mi moja milovaná marlenka, ktorú som predtým tak zbožňovala a tak dlllho som ju nemala. Môj muž mi chcel urobiť radosť, keď som mala teplotu, že mi kúpil marlenku… a nakoniec ju musel celú zjesť sám. A pozorujem, že už nemám takú vysokú potrebu jesť avokádo alebo kapari akú som mala na začiatku tehotenstva. Momentálne ani nemám nejak hlad. Jem preto, aby som zabezpečila pestrú stravu pre dieťa, z ktorej načerpá dostatok vitamínov a minerálov. Keďže som vegetariánka, tak o to viac si dávam záležať na tom, aby dieťa malo všetko, čo potrebuje mať. Ale začínam sa pohrávať s myšlienkou, že telo vie, čo potrebuje, len mu musím v tomto dôverovať. Človek si už myslel ako má sám seba zmáknutého, že so všetkými pochybnosťami skoncoval, ale zrazu príde tehotenstvo a ukáže sa, že tomu tak nie je a ešte má na čom pracovať 😀 Tehotenstvo, akou úžasnou príležitosťou si.

 

Som mama nášho prvého dieťaťa. S mužom sme spolu 10 rokov. Som vegetariánka. Milujem šamanizmus, spiritualitu a neuroplasticitu. Chceme cestovať, učiť sa a spoznávať svet.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *