Môj 6. a 7. týždeň tehotenstva

Užívam si tehotenstvo. Opäť cítim svoje dieťa. Uvedomila som si, že som počas krvácania nedokázala nacítiť dieťa, pretože som bola ponorená hlboko do seba, či som to chcela alebo nie, rovnako ako sa to deje počas menštruácie.

Cítim sa dobre. Nepociťujem nevoľnosť ani zmeny chutí či nálad. Keď meditujem pri hudbe, vibruje mi celé telo. Brucho mám uvoľnené, aby som nevytvárala napätie alebo inak neutláčala svoje dieťa. Plyniem si v eufórii tehotenstva.

Mám nádchu a pri kýchaní či kašľaní si fakt seriózne cvrknem. Myslela som si ako skvelo mám posilnené svaly panvového dna a niečo také sa mňa nemôže týkať, ale hormóny uvoľňujúce väzy a ligamenty neoblbnete! Cítim ako sa mi krížová oblasť rozvoľňuje. Je to šialené aké zmeny dokáže človek pozorovať, ak venuje svojmu telu vedomú pozornosť. Dúfam, že zostanem pokope a neoddialia sa mi časti tela od seba vďaka uvoľneným väzom 😀

Mám zvýšené chuťové a čuchové vnímanie. Avšak cítim permanentne v nose sladkú vôňu (a dúfam, že tak vonia moje dieťa! To by bolo aké super) a nebezpečné látky ako cigarety. Na tie som doslova radar. Je to asi nejaký prirodzený inštinkt, pretože fajčiara zacítim na vzdialenosť niekoľkých metrov! 😀

Momentálne sa naše dieťa nachádza v období vývinu, kedy ešte nie je možné odlíšiť, či ide o ľudské alebo o zvieracie mláďa. How amazing!

Som mama nášho prvého dieťaťa. S mužom sme spolu 10 rokov. Som vegetariánka. Milujem šamanizmus, spiritualitu a neuroplasticitu. Chceme cestovať, učiť sa a spoznávať svet.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *