Môj 8. a 9. týždeň tehotenstva

Prvýkrát (09.04.2018) sme Ťa cítili, ja a Luki. Hýbal si sa alebo to bol pulz tvojich ciev / tvojho srdca. Bolo to absolútne nádherné! Mala som pochybnosti o tom, či cítime to, čo cítime, lebo pohyby bývajú pozorovateľne väčšinou neskôr, ale verila som tomu, bol to nepochybne nejaký Tvoj pohyb. A našla som aj info, ktorá to, čo som len cítila, aj potvrdzuje:

,,Ku koncu embryonálneho obdobia (približne od siedmeho po polovicu deviateho týždňa) sa embryo začína spontánne pohybovať. Ide o jemné zmeny kontúr embrya trvajúce v rozmedzí od 1,5 do 2 sekúnd. Tieto pohyby po 2 týždňoch vývoja opäť ustávajú. Dochádza tiež ku slabej flexii a extenzii „chrbtice“ a tým spôsobenému pohybu končatín (Harris, Butterworth 2002, s. 69; Piontelli 1992, s. 29). Od ôsmeho týždňa dochádza taktiež k „ľakavým“ pohybom, rýchlemu asi sekundu trvajúcemu trhnutiu celého plodu (Harris, Butterworth 2002, s. 69).“ zdroj

Začala som opäť krvácať (16.04.2018). Tento týždeň som mala dostať menštruáciu. Opäť neviem nacítiť naše dieťa a som hlboko ponorená do seba. Cítim sa dobre, a tak dávam na svoj pocit a užívam si to! Krvácala som 5 dní ako zvyknem pri menštruácii.

Som mama nášho prvého dieťaťa. S mužom sme spolu 10 rokov. Som vegetariánka. Milujem šamanizmus, spiritualitu a neuroplasticitu. Chceme cestovať, učiť sa a spoznávať svet.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *